• شیراز بلوار پاسداران نبش خیابان جهان آرا ساختمان یلدا (طبقه 4 واحد 3)
  • info@Khalifehlawyer.ir

چرا هنگام خرید یا فروش خانه به وکیل نیاز دارید؟

چرا هنگام خرید یا فروش خانه به وکیل نیاز دارید؟

چرا هنگام خرید یا فروش خانه به وکیل نیاز دارید؟

خرید یک خانه رویایی مستلزم هیجان، احساس غرور و شعفی است که به دلیل پیچیدگی های موجود، همراه با نگرانی های فراوان و حتی تردید است. خرید یک خانه یا هر ملک مستلزم اخذ اسناد معتبر است تا اطمینان حاصل شود که قرارداد بین خریدار خانه و فروشنده کاملا به طور قانونی انجام می شود. تنظیم اسناد و طی کردن رویه‌ های قانونی، در برخی از موارد ممکن است نادیده گرفته شوند که این امر خود باعث سوء استفاده افراد کلاهبردار خواهد شد.

بنابراین در چنین مواقعی به یک وکیل ملکی آگاه و با تجربه نیاز داردی که با شناخت کامل از رویه ها و قوانین املاک می تواند به شما کمک کند، اطیمنان حاصل کنید که مالک ملک خریداری شده تنها شما خواهید بود.

این راهنما را به افرادی تقدیم خواهیم کرد که قصد خرید یک خانه جدید را دارند. برای اطمینان شما از خرید ملک خود برخی از چند دلیل نیاز به استخدام یک وکیل املاک را با شما به اشتراک می گذاریم.

اهمیت استخدام وکیل ملکی هنگام خرید خانه

یک وکیل ماهر املاک و مستغلات می تواند به طرق مختلف در مراحل تنظیم قرارداد فروش ملک به شما کمک کند. در صورتی که برای خرید خانه به مشاورین املاک مراجعه می کنید و تنها با نوشتن یک مبایعه نامه در این آژانس ها بسنده می کنید، ممکن است با خطراتی همچون کلاهبرداری فروشندگان سودجو مواجهه شوید.

در برخی از موارد مشاهده شده است که فروشنده ملک مورد نظر را به افراد مختلف می فروشد و خریداران بدون آنکه مطلع باشند در دام کلاهبرداری فروش ملک قرار می گیرند.

معمولا مشاورین املاک تنها به عنوان دلال و واسطه به حساب می آیند. این قبیل افراد اغلب از دانش حقوقی کافی برای خرید و فروش ملک برخوردار نیستند. علاوه بر این، مشاورین املاک به بانک اطلاعاتی املاک و اخذ سوابق اشخاص برای تنظیم سند دسترسسی ندارند.

اما یک وکیل ملکی با تجربه با بهره مندی از دانش حقوقی خود می تواند به شما کمک کند که از خرید ملک خود اطمینان حاصل کنید. آنها می توانند به بانک اطلاعاتی املاک و سوابق افراد دسترسی داشته باشند، بنابراین به هنگام خرید ملک، با مراجعه به بانک اطلاعاتی املاک و سوابق فروشنده اطلاعات معتبری در مورد ملک کسب خواهند کرد. در ادامه توضیح خواهیم داد که یک وکیل ملکی با تجربه چگونه می تواند در خرید خانه به شما کمک کند.

غلامحسین-خلیفه-بهترین-وکیل-در-شیراز

تحقیق و مذاکره

یک فروشنده ممکن است همیشه اطلاعات 100٪ دقیق را در تبلیغات خود قرار ندهد. تشخیص اینکه آیا جزئیات ذکر شده توسط فروشنده واقعی هستند یا خیر، به خصوص برای یک خریدار جدید آسان نیست. بنابراین، ایده خوبی است که یک وکیل ملکی استخدام کنید که آگاهی بیشتری از این موارد داشته باشد و به خوبی وضعیت فعلی خرید و فروش را شناسایی کند.

یک وکیل می تواند در مورد اصالت مالکیت فروشنده به خریدار کمک کند. همچنین می تواند قراردادی را که بین خریدار و فروشنده منعقد می‌شود بررسی نماید و به بندهایی اشاره کند که به نفع خریدار نیست. از این رو، در صورتی که قرار باشد تغییراتی در قرارداد فروش ملک ایجاد شود، وکیل می تواند خریدار را از طریق آن راهنمایی کند. علاوه بر این، وکیل می تواند در صورتی که فروشنده تمام تأییدات قانونی را کسب کرده باشد، تحقیق کند.

فرآیند جستجو و تنظیم قرارداد فروش ملک

وکیل ملک می تواند به خریدار کمک کند تا کل فرآیند خرید و بسته شدن معامله خرید و فروش خانه را پیگیری نماید. مشاوره حقوقی و کمک او برای بیمه، بازرسی، جستجوی عنوان و مستندات می تواند بسیار سودمند باشد.

علاوه بر این، وکیل ملکی می‌ تواند کلیه قراردادهای پایانی را آماده، بررسی و به ‌روزرسانی نماید و از ساده ‌تر شدن فرآیند معامله اطمینان حاصل کند. از آنجایی که خرید ملک بسیار پیچیده است، لازم است در طول فرآیند خرید آن از راهنمایی کافی برخوردار باشید.

حل مشکل

به طور معمول، چالش ‌هایی که در فرآیند خرید خانه وجود دارد ممکن است بدون اعلام پیش بیایند. وکیل املاک می تواند در جلوگیری یا غلبه بر مسائلی که ممکن است در هنگام خرید خانه ایجاد شود به شما کمک کند. بنابراین، می توان گفت که وکیل ملکی می تواند خطرات احتمالی را در خرید خانه پیش بینی کند.

معرفی بهترین وکیل ملکی در شیراز

یکی از بهترین وکلای پایه یک در شیراز که می تواند در تنظیم قرادادهای خرید و فروش و جلوگیری از فروش یک ملک به چند نفر به شما کمک کند غلام حسین خلیفه است.

در صورتی که مایلید اطیمنان حاصل کنید که ملکی که تصمیم دارید آن را خریداری کنید تنها به شما فروخته می شود می توانید با مراجعه به دفتر حقوقی غلام حسین خلیفه در شیراز و با مشاوره ایشان با اطمینان ملک خود را خریداری نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنم با دفتر حقوقی غلام حسین خلیفه بهترین وکیل شیراز تماس بگیرید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ارتباط با مدیریت